9 Ağustos 2011 Salı

NEDEN MİNERAL MAKYAJI SEVİYORUM ?

Everyday Minerals ve Loreal Bare Naturals ile beraber mineral makyaja ilgi duymaya başladım.Bana uzun bir süre yetecek kadar da stok yaptım. Neden mineral makyajı seviyorum sorusunun cevabına yanıt bulmaya çalışacağım bu postumda. Teknik olarak faydaları kısaca şu şekilde;

-Mineral makyaj ürünleri içeriklerinde en fazla birkaç tane mika, titanyum dioksit, çinko oksit gibi maddeler barındırırlar. 
-Doğaldır ve cilde zarar vermezler.
-Ciltteki gözenekleri tıkamazlar.
-Toz halindeki ürünleri, ciltte yokmuş gibi doğal bir görünüm kazandırırlar.
-Kalıcılıkları fazladır ve hatta zaman geçtikçe cilt ile daha fazla uyum sağlayıp daha güzel görünmeyi sağlarlar.
-Koku, boya, kimyasal ürünler içermedikleri için hassas ciltlilerin kullanımına uygundur.
-Doğal içerikli olduklarından son kullanma tarihleri de yoktur. 
 -Güneşten koruyucu etkiye sahiptirler.

Ancak mineral makyajı tercih etmeyen bayanlar da mevcut. Çünkü mineral makyajın cildi kuruttuğunu düşünüyorlar.Ama ben bu postta neden tercih edilmeli üzerinde duracağım.
Teknik kısmı geçtikten sonra görseller üzerinden gidelim istiyorum;cildimin mineral makyaj öncesi ve sonrasını fotoğrafladım sizin için.EDM Multi Tasking Concealer ı kullandım.Ben bu kapatıcıyı çok beğeniyorum.Rengi cildime çok uyuyor,bütünleşiyor ve kapatıcı sürmüşüm gibi durmuyor.Ayrıca ürün toz halinde olduğu için miktarını kendinize göre belirleyebilirsiniz.Az sürerseniz daha doğal,biraz daha fazla sürerseniz daha aydınlık bir görüntü elde edersiniz.Ayrıca likit halinde göz altı kapatıcılarında yaşadığınız parlama sorununu toz halinde olan bu üründe yaşamıyorsunuz,en büyük avantajı da bu bence,tabi doğal olmasından sonra!
 
 

Sırayla; makyajsız cildim, kırmızılıkları nötrlemek için renk düzeltici kullandıktan sonraki cildim ve mineral pudrayı uyguladıktan sonraki cildim.Renk düzelticiyi her makyaj ritüelimde kullanmıyorum.Eğer sivilce problemi yaşıyorsam,ritüele bu ürünü dahil ediyorum.Şu sıralar da cildimde maalesef tek tük sivilce problemi var.Böylece en fazla 2 adımda cilt makyajımızı da tamamlamış oluyoruz.

Son olarak keyfinize göre allık uygulayarak ve göz makyajı yaparak, profosyonel makyaj yaptırmışçasına bir görüntüye sahip olabilirsiniz.Püf noktası,toz halindeki ürünleri uygulamak için kabuki fırçalardan faydalanmanız.Yahut sık kıllı bir fırça da edinebilirsiniz.ELF Studio serisinin pudra fırçası bu konuda çok iyi!0 yorum:

Yorum Gönder