18 Ağustos 2011 Perşembe

NİŞAN HAZIRLIKLARI: MEKAN SÜSLEME
Nişan hazırlıkları ile ilgili postlara kaldığımız yerden devam ediyoruz :)


Nişan yapacağımız mekanda 3 renk süsleme mevcuttu. Dore, bebek mavisi ,toz pembe...Ben nişan konseptine uyacağını düşündüğüm için toz pembe rengi seçtim. Sandalyeler toz pembe tüllerle giydirilecek ve masanın ortasında altın rengi şamdanlar olacak. Bu haliyle de oldukça şık aslında ama ben kendimden de bir şeyler katmak istediğim için ne yapabilirim diye düşünmeye başladım.


En yoğun süslemeyi gelin damat masasına yapmaya karar verdim.En önemlisi masamız çiçek bahçesi gibi olmalıydı. Bu yüzden pembeli, beyazlı, morlu çiçeklerden oluşan bir gelin masası çiçeği yaptıracağız. Daha sonra resimde gördüğünüz mumluklardan aldım.Masada bir mum demeti oluşturacağım. Romantik bir hava katacağım.


Misafirlerin masasına da mum ve canlı çiçek koymayı planladık ilk önce,daha sonra abartmamaya karar verdik ve sadece kendi masamıza çiçek ve mum koymanın daha mantıklı olacağında karar kıldık.


Misafirlerin masasını ise boncuk makaralar ve pullar ile süsleyeceğiz.Boncukları şamdanlara dolayabiliriz diye düşünüyorum.Nişandan bir iki gün önce gidip,süsleme işini kafamda netleştireceğim.


Unutmadan,davetiyelerimiz de toz pembe renginde... Ve tabi nişanlığımın rengi, fuşya ! Bu kadar toz pembe ve mor renkleri arasında,baskın bir renk ile dikkat çekeceğimi düşündüm. *_*


Halay mendillerimizi de unutmadık ve morlu,pembeli olanlardan aldık 10 adet kadar... Yakın arkadaşlarımız gecenin bitiminde hatıra olarak götürmek isteyebilirler diye.


Şimdilik kafamda canlandırdığım salon; morlu,pembeli, cıvıl cıvıl ve eğlenceli.. Umarım herşey gönlümüze göre olur.


0 yorum:

Yorum Gönder