21 Ağustos 2011 Pazar

NİŞAN BOHÇASI SETİ: Şase,bohça,damat havlusu,seccadeSürekli bohçanın içine alınanlardan bahsediyoruz ama bohçadan bahsetmiyoruz :)) En önemlisi bohça aslında değil mi?


Tabi henüz nişan olmadığı için ben nişan bohçamı ve nişan sandığımı şu anda sizinle paylaşamam ama sözlüme aldığımız bohça setini sizinle paylaşmaya karar verdim.


Bunun sebeplerinden biri; piyasadaki bohçaların tek tip ve oldukça kaba olması,bana göre! Zarif bir bohça seti bulmakta çok zorlandım. Ya sadece el örgüsü bohçalar var ki,bizde el örgüsü bohça koyacağız ayrıca zaten ya da hazır bohçalarda kaba desenler,renkler,oldukça gösterişli ama çirkin örnekler var.


Diğer bir sebep ise; hazırlıklara başlamadan önce internette araştırma yaparken doğru düzgün hiçbir örneğe,resime,bilgiye ulaşamamış olmam,birkaç forum dışında...


Ben en başından beri bohçada zerafete önem veriyordum.Mümkünse tek renk olmalı ve güzelliği detaylarda gizli olmalıydı.Bu nedenle,sözlüme aldığımız bohça şıklığı ile gönlümü fethetti.


İncelemeye şase ile başlayalım. Şase bir tür kılıf aslında. Herşey şasenin içerisine konuluyor; bohça,seccade,havlu vs.


Benim aldığım aşağıdaki şase zarf biçiminde,daha sonra ip ile tutturulan yerlerini açarak kare bir masa örtüsüne dönüşüyor.İşlevsel bir ürün aynı zamanda yani.
Şase ile bir örnek olan havlu ve bohça var sırada.Üçlü set olarak aldık.Desenleri ve işleri aynı yani.İlk önce bohçayı inceleyim;
Şimdi de yine aynı setin damat havlusu;


Ve son olarak setin içerisinde bulunmayan ama yoğun çabalarımız sonucunda bulabildiğimiz benzer örnekte seccade;


Beğendiniz mi bakalım ? :)) Kısmetse benim bohçam geldiği zaman onu da paylaşırım,laf aramızda kalsın o da pek cici, pek zarif ama bunun tersine renkli; morlu, pembeli ve kurdele işi ;)

0 yorum:

Yorum Gönder