25 Ağustos 2011 Perşembe

NİŞAN BOHÇASI - GELİN BOHÇASI

Evettt, dün sonunda nişanlandık :)) Birkaç nazar boncuğu niteliğinde aksilik dışında herşey güzeldi. Çok heyecanlandık, stres yaptık ama sağ salim atlattık. Nişan törenimizin düğüne prova niteliğinde olduğunu düşünürsek çok zor bir süreç olduğunu rahatlıkta söyleyebilirim.Şu anda nişan törenimiz ile ilgili elimde düzgün resimler yok, en yakın zamanda tören ile ilgili detayları da paylaşacağım.

Bugünkü postumuzun konusu gelin bohçası. :))

Cuma akşamı,nişandan 2 gün önce, erkek tarafı bohça getirdi. Bohça gelmeden önce arkadaşım ile beraber bohçamı hazırladık ve süsledik. Hazırlık sırasında çektiğim resimleri sizinle paylaşmak istiyorum.

Bana 2 adet sandık ve 2 adet bohça geldi. Küçük sandıkta makyaj malzemeleri vardı.


Öncesi;
Sonrası;
Büyük sandıkta iç çamaşırları,gecelikler,bakım ürünleri,terlik vs vardı.Adetlere göre, bohçanın havlusu sandığın üstüne atılırmış. Terlik, patik, lif, oyalı başörtü de kenarlara koyulurmuş.  


Süslendikten sonra bohça ise şu şekilde oldu;


  
Çiçeklerden aşağıya fiyonk şeklinde kurdele sarkıttık daha tatlı oldu sanki *_*
Bohçanın içine alınan çantam ise şu şekilde;
Bohçalarım ise şu şekilde;


Vee son fotoğraflar;

Bohça postunun sonuna gelmiş bulunmaktayız :))

Nişan töreni, nişan bohçası günümüzde genelde atlanan ve uğraşılmak istenmeyen detaylar. Bu hayat kargaşasında zor olduğunu kabul ediyorum. Biz de oldukça stresli bir dönem yaşadık. Ama şu anda rahatlıkla söyleyebilirim ki değiyormuş.

Umarım yardımcı olabilmiş ve bu postu bekleyen arkadaşlara fikir verebilmişimdir.Darısı tüm bekar olan ve bu süreçleri yaşamak isteyen arkadaşlarımın başına...

0 yorum:

Yorum Gönder