23 Ağustos 2011 Salı

ÜRÜN TANITIMI: MAYBELLINE AFFINITONE 24H FOUNDATION

En son kozmetik alışverişlerimi paylaştığımda en çok istek alan ürün Maybelline Affinitone 24h oldu. En son Watsons'ta Maybelline  ten ürünlerinde %20 indirim vardı ve bu ürün çok uygun bir fiyata geliyordu. Fondötene hiç ihtiyacım olmamasına rağmen, denemek için aldım. Bu bilmemkaç saat dayanıklı ekolünden Mac Pro longwear fondötenim de var,yani bu ürüne hiç ihtiyacım yoktu! :)) Ama şimdi iyiki almışım diyorum! {Bir ara Mac Pro longwear ile bu ürünü kıyaslamayı düşünüyorum}

İlk resimde fondötensiz ve oldukça sorunlu cildimi görüyorsunuz. ( Düğün stresi, pms falan derken... ) Diğer resimlerde Maybelline Affinitone 24h uygulanmış cildim mevcut. Bu üründen ilk etapta beklentiniz kapatıcılık olmayabilir belki ama bu ürün gerçekten çok çok kapatıcı,bayıldım! Bendeki rengi, 21 numara Nude. Ben genelde bej alt tonlu cilt ürünlerini kullanıyorum ama bu ürün pembe alt tonlu. Fondöten uygulandıktan sonra cildimdeki renk değişikliği çok açık ortada zaten. Ancak bu değişiklik hiç rahatsız edici boyutta değil, tam tersi bundan sonra pembe alt tonlu ürünlere şans vermeliyim diye düşünüyorum.

Ürünle ilgili diğer özelliklere gelirsek;
- Oldukça akıcı kıvamı olan bir ürün. Ufacık bir miktar bile tüm yüzünüze uygulama yapmaya yetiyor. Aynı zamanda akıcı bir üründen beklenmeyecek kadar kapatıcı bir ürün.
- Fiyatı çok uygun.
- Diğer fondötenlere göre daha kalıcı ama 24 saat değil! :)
- Doğal bir bitiriş sağlıyor, ne çok mat, ne çok parlak.

Son olarak, evet, tavsiye ediyorum.
Renk skalasına göz atalım;
Makyajımda Rimmel Glam Eyes Lash Flirt kullandım. Bu ürüne de aşağıdaki son kozmetik alışverişlerim postumda yer vermiştim. Kısaca bu üründen de bahsetmek gerekirse, sevmedim. Kirpiklerime ne dolgunluk verdi, ne de uzattı. Sadece güzelce taradı o kadar! 

0 yorum:

Yorum Gönder